Zostań odkrywcą bieszczadzkiej przyrody.

Zostań odkrywcą bieszczadzkiej przyrody.

Zostań odkrywcą bieszczadzkiej przyrody. Bieszczady to magiczne miejsce, przyciągające turystów swoją niezwykłą przyrodą. Położone na południowo-wschodnim krańcu Polski, tereny Biesów i Czadów zachwycają tutaj swoją dzikością i pięknem.

Magia Bieszczad.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Bieszczadów jest górska przyroda. Rozległe lasy, malownicze doliny, górskie potoki i jeziora sprawiają, że każdy turysta może poczuć się tu jak w prawdziwym raju. Roślinność Bieszczadów jest również niezwykle zróżnicowana i bogata. Można tu spotkać liczne gatunki roślin, zarówno te typowe dla górskich terenów, jak i endemiczne.

Bieszczady są wymarzonym miejscem dla osób spragnionych kontaktu z przyrodą.
Bieszczady są wymarzonym miejscem dla osób spragnionych kontaktu z przyrodą.

Nie sposób zapomnieć o zwierzętach, które zamieszkują te tereny. W Bieszczadach mieszkają m.in. rysie, wilki, niedźwiedzie, żubry, a także rzadkie gatunki ptaków. Dla miłośników obserwacji dzikiej przyrody to naprawdę wyjątkowe miejsce. Dlatego też trzeba chronić Nasze dziedzictwo.

Ochrona przyrody w Bieszczadach to kompleksowe działanie, które obejmuje zarządzanie parkiem narodowym, ochronę gatunkową, edukację ekologiczną, zrównoważone zarządzanie turystyką oraz ochronę unikalnego krajobrazu. Wszystkie wspomniane działania są kluczowe dla zachowania tego wyjątkowego regionu dla przyszłych pokoleń.

W Bieszczadach poczujesz zew natury.

Najpiękniejsze jednak w Bieszczadach jest to, że mimo coraz większej popularności jako miejsca do wypoczynku, wciąż można tu poczuć dzikość i spokój natury. Wędrówki po górach, obserwacje dzikich zwierząt, kąpiele w jeziorach czy nocowanie pod namiotem to wszystko sprawia, że Bieszczady są wymarzonym miejscem dla osób spragnionych kontaktu z przyrodą.

Dla miłośników przyrody i spokoju, Bieszczady są prawdziwym rajem na ziemi.
Dla miłośników przyrody i spokoju, Bieszczady są prawdziwym rajem na ziemi.

Bieszczady to nie tylko piękne krajobrazy i dzika przyroda, to także niepowtarzalna atmosfera tego miejsca, która trudno jest znaleźć gdziekolwiek indziej. Cisza, spokój i czyste powietrze sprawiają, że każdy, kto tu przyjeżdża, od razu się wycisza i odpoczywa od zgiełku codzienności. To idealne miejsce na spędzenie wakacji z dala od miejskiego zgiełku i stresu.

Dla turystów Bieszczady oferują mnóstwo atrakcji. To idealne tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy konnej. Można tu także popływać kajakiem po górskich rzekach, zjechać na nartach bieszczadzkie stoki czy zwiedzić liczne cerkwie i zabytki, które znajdują się w okolicy.

Warto więc wybrać się do Bieszczadów i osobiście przekonać się, dlaczego te góry są tak wyjątkowe. Są one magicznym miejscem, które z pewnością zostanie na długo w pamięci każdego, kto je odwiedzi.

Zdobywaj cętki, odbierz odznakę.

Wyrusz w góry z rodziną i zostań odkrywcą bieszczadzkiej przyrody! Weź udział w terenowej akcji edukacyjnej z okazji 50-lecia Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zdobywaj cętki i zdobądź odznakę ODKRYWCY BIESZCZADZKIEJ PRZYRODY. Im szybciej wyruszysz, tym większą masz szansę na wygraną.

Nie zwlekaj i zbieraj cętki do 15 czerwca. Im szybciej to zrobisz, tym większą masz szansę na zdobycie odznaki ODKRYWCY BIESZCZADZKIEJ PRZYRODY.
Nie zwlekaj i zbieraj cętki do 15 czerwca. Im szybciej to zrobisz, tym większą masz szansę na zdobycie odznaki ODKRYWCY BIESZCZADZKIEJ PRZYRODY.

Ruszaj na edukacyjne szlaki i poznaj tajemnice dzikiej bieszczadzkiej przyrody! Więcej na temat tej akcji znajdziesz poniżej na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do udziału w terenowej akcji edukacyjnej: ”Zostań odkrywcą bieszczadzkiej przyrody” organizowanej z okazji jubileuszu 50-lecia Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcanie rodzin do wspólnych górskich edukacyjnych wędrówek po Bieszczadzkim Parku Narodowym, zgodnie z regulaminem i zasadami zwiedzania, w poszanowaniu dzikiej bieszczadzkiej przyrody.

Wystarczy pobrać akrusz pracy i ruszać na bieszczadzkie szlaki oraz zwiedzać obiekty edukacyjne BdPN, by szukać odpowiedzi na pytania, które ukryte są w 7 miejscach BdPN i zebrać max. 50 cętek.

Bieszczadzki Park Narodowy

Nie zwlekaj i zbieraj cętki do 15 czerwca 2024 r.

Im szybciej to zrobisz, tym większą masz szansę na zdobycie odznaki ODKRYWCY BIESZCZADZKIEJ PRZYRODY. Szczegóły akcji znajdziesz poniżej w arkuszu pracy.

Arkusz do pobrania.

ZAPRASZAM

Nagrody we wspomnianej akcji są dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

nfos-dofinansowano.png

Inne atrakcje, które możesz zwiedzić w Bieszczadach.

Dobry nocleg w Bieszczadach? – zapraszam

Cześć jestem Ewa – zapraszam do moich domków.😀 Moi Goście cyklicznie do nas wracają przywożąc ze sobą kolejnych znajomych i rodzinę.

Nasze domki 🐈‍⬛ to więcej niż miejsce noclegowe – to gwarancja niezapomnianych wspomnień i relaksu w sercu Bieszczad.

Wybierając nasze domki 🐈‍⬛ nad Soliną, macie szansę na pełen relaks, przygodę oraz odnowienie zarówno ciała, jak i umysłu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. 

Może i Ty dołączysz do grona stałych bywalców?