Wędkowanie w Jeziorze Solińskim

Wędkowanie w Jeziorze Solińskim

Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to nie tylko możliwość złowienia ulubionej ryby, ale także sposób na wypoczynek i relaks na łonie natury. Cisza, spokój oraz fantastyczne widoki sprawiają, że każda chwila spędzona nad tym jeziorem jest niezapomniana. Dodatkowo, możliwość wynajęcia łodzi lub kajaka pozwala na jeszcze większe rozejrzenie się po jeziorze i znalezienie najlepszych miejsc do połowu.

Czy wędkowanie w Jeziorze Solińskim to dobry pomysł ?

Jezioro Solińskie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na malownicze krajobrazy, ale także ze względu na bogactwo ryb, które można tutaj złowić. Dla miłośników wędkowania Jezioro Solińskie stanowi prawdziwe rajskie miejsce, które oferuje niezapomniane chwile spędzone na łonie natury.

W Jeziorze Solińskim można znaleźć bogactwo gatunków ryb, w tym szlachetną troć, brzany, pstrągi, okonie, szczupaki, leszcze oraz sandacze. Dla wędkarzy jest to prawdziwe wyzwanie i okazja do połowu swojej wymarzonej ryby. Liczne miejsca do wędkowania, zarówno brzegowe jak i z łodzi, sprawiają, że każdy entuzjasta wędkowania znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dla miłośników wędkowania Jezioro Solińskie stanowi prawdziwe rajskie miejsce, które oferuje niezapomniane chwile spędzone na łonie natury.
Dla miłośników wędkowania Jezioro Solińskie stanowi prawdziwe rajskie miejsce, które oferuje niezapomniane chwile spędzone na łonie natury.

Aby wędkowanie w Jeziorze Solińskim było jeszcze bardziej udane, warto skorzystać z usług lokalnych przewodników wędkarskich, którzy doskonale znają jezioro i jego okolice. Dzięki nim można poznać tajniki połowu ryb w tej okolicy oraz dowiedzieć się, które gatunki ryb można spotkać w Jeziorze Solińskim.

Jakie gatunki ryb występują w Jeziorze Solińskim?

 • sandacz
 • szczupak
 • okoń
 • pstrąg
 • troć wędrowna
 • karp
 • leszcz
 • płoć
 • kleń
 • ukleja i wiele innych
Jezioro Solińskie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na malownicze krajobrazy, ale także ze względu na bogactwo ryb, które można tutaj złowić.
Jezioro Solińskie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na malownicze krajobrazy, ale także ze względu na bogactwo ryb, które można tutaj złowić.

Znane łowiska.

Jezioro Solińskie, położone w Bieszczadach, jest jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Jego powierzchnia wynosi aż 22 km², a maksymalna głębokość dochodzi nawet do 60 metrów. To doskonała lokalizacja dla wędkarzy, którzy mogą tu złowić nie tylko liczne gatunki ryb, ale także cieszyć się urokami przyrody.

Wody obu bieszczadzkich zalewów zalicza się do wód nizinnych i mają one I klasę czystości. Wędkować można całą dobę, zarówno z brzegu jak i z łodzi z uwzględnieniem limitów i okresów ochronnych.

Łowiska cieszące się dużym powodzeniem to:

Werlas

Brzegi wokół Werlasu są strome ale jeśli stan wód jest niski miejscówek jest dużo. Jest to dobre miejsce na spiningowanie z łódki za drapieżnikami.

Wołkowyja i okolice

Tutaj jest płytka woda i można łowić wszystko z dobrym wynikiem. Minus jest taki, że można na miejscu spotkać dużo wędkarzy.

Wędkować można całą dobę, zarówno z brzegu jak i z łodzi z uwzględnieniem limitów i okresów ochronnych.
Wędkować można całą dobę, zarówno z brzegu jak i z łodzi z uwzględnieniem limitów i okresów ochronnych.

Zawóz

To miejsce przed Werlasem, a na przeciwko Wołkowyji. Mamy tutaj płytką wodę i dobre miejsce na drapieżniki, karpia, dużą płoć i małe leszcze. Jednak w sezonie musicie się liczyć z sąsiedztwem innych wędkarzy i turystów.


Chrewt, Rajskie i Olchowiec

To przepiękne miejsca z cudnymi widokami. Jednak jest do nich trudny dojazd. Na miejscu możecie spotkać dużo wędkarzy ale można tutaj złowić naprawdę duuużą rybę 🙂

Gdzie nabyć zezwolenia na wędkowanie w Jeziorze Solińskim?


1. W punktach sprzedaży pozwoleń okresowych

 • sklepy wędkarskie w Sanoku: Chytła Piotr – 604-782-927, Adam Skrechota – 502-679-093
 • Pani Gancarz Elżbieta w Solinie 605-787-662
 • Jacek Golonka w Wołkowyji 013 4692-516
 • Andrzej Miklołajczak w Polańczyku 013 4692-358
 • Zajazd Gawra w Łączkach
 • Sokołowska Anita 692-066-259
 • Sklep Wędkarski Urszula i Zdzisław Czekała Rzeszów ul. Podwisłocze 10a tel: 0 604 617 611 lub 604 298 220)
Wędkarze powinni przestrzegać limitów połowu oraz zasad dotyczących wielkości ryb, aby dbać o zachowanie równowagi w ekosystemie jeziora.
Wędkarze powinni przestrzegać limitów połowu oraz zasad dotyczących wielkości ryb, aby dbać o zachowanie równowagi w ekosystemie jeziora.

2. W Okręgu PZW Krosno

3. Wpłacając na konto Okręgu.

Pozwolenia i opłaty za wędkowanie w Jeziorze Solińskim i nie tylko.

Nie warto również zapominać o przepisach dotyczących połowu ryb w Jeziorze Solińskim. Warto zawsze pamiętać o zachowaniu zasad etycznych oraz ochronie środowiska. Wędkarze powinni przestrzegać limitów połowu oraz zasad dotyczących wielkości ryb, aby dbać o zachowanie równowagi w ekosystemie jeziora.

Opłat za wędkowanie można dokonać przez CAŁY ROK w wyżej wymienionym sklepie w SANOKU, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00. Ponadto, od ostatniego tygodnia czerwca do końca sierpnia czynny jest sklep w POLAŃCZYKU, gdzie również można wnieść opłatę.

SKŁADKI ZA WĘDKOWANIE W OKRĘGU PZW KROSNO W 2023 roku

Uchwała nr 4/12/2022

Zarządu Okręgu PZW w Krośnie z dnia 2 grudnia 2022 r. w sprawie reasumpcji uchwały Zarządu Okręgu PZW w Krośnie nr 1/09/2022 z dnia 28 września 2022 r. dotycząca ustalenia wysokości okręgowych składek na ochronę i zagospodarowanie wód w 2023 r.

Zgodnie z § 47 pkt.8 Statutu PZW Zarząd Okręgu PZW w Krośnie uchwala wysokość składek na ochronę i zagospodarowanie wód w roku 2023:

§ 1

Wszystkie wody ogólnodostępne na obwodach rybackich, łowiska poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła oraz łowisko ochronne San Zwierzyń – Hoczewka (nie stosuje się ulg i zwolnień, zasady połowu zgodnie z regulaminami na wszystkich łowiskach):

Warto również pamiętać o przepisach dotyczących połowu ryb w Jeziorze Solińskim.
Warto również pamiętać o przepisach dotyczących połowu ryb w Jeziorze Solińskim.

Członkowie PZW:

Składka roczna:

a.    – pełna na wszystkie wymienione wody   4600   –  zł,

Niezrzeszeni:

Opłata roczna:

a.    – pełna na wszystkie wymienione wody    8700  –  zł,

§ 2

Wody ogólnodostępne na wszystkich obwodach rybackich: nizinne, górskie, zbiorniki zaporowe (Solina, Myczkowce, Sieniawa) z wyłączeniem łowiska ochronnego San Zwierzyń – Hoczewka i łowisk poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła:

Członkowie PZW:

Składka roczna:

a.    – niepełna na wszystkie wymienione wody – 300 zł,

b.  – niepełna  na wody nizinne, dla członków rezygnujących z wędkowania na wodach    górskich – 240 zł,

c.   – niepełna na wody nizinne, dla członków rezygnujących z wędkowania metodą trolingową i wędkowania z wykorzystaniem środków pływających – 220 zł

§ 3

Zasady stosowania ulg i zwolnień do składek niepełnych:

a.           członkowie PZW odznaczeni „srebrną odznaką PZW” są uprawnieni do 25% ulgi w składce na ochronę i zagospodarowanie wód,

b.           członkowie PZW odznaczeni „złotą odznaką PZW”, osoby legitymujące się uprawnieniem wynikającym z orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności są uprawnieni do 50% ulgi w składce na ochronę i zagospodarowanie wód,

c.           zrzeszona w PZW młodzież szkolna i studencka w wieku od 17 do 24 lat po okazaniu aktualnej legitymacji, -50 %

d.           odznaczeni złota odznaką PZW z wieńcami” są uprawnieni do 75% ulgi w składce na ochronę i zagospodarowanie wód.

e.           Członkowie honorowi PZW są zwolnieni ze składki na ochroną i zagospodarowanie wód,

f.            składka roczna dla członka – uczestnika niepełna – 50 zł na wszystkie wymienione w §2 wody, wpisowe członka – uczestnika – 30 zł,

g.           opłaty egzaminacyjnej nie pobiera się,

Jedna z wielu zatoczek. Wędkowanie w Jeziorze Solińskim ma niesamowity klimat.
Jedna z wielu zatoczek. Wędkowanie w Jeziorze Solińskim ma niesamowity klimat.

Składki okresowe

·    1 dzień na wodach górskich – 50 zł,

·    3 dni na wodach górskich – 120 zł

·    7 dni na wodach górskich – 180 zł

·    1 dzień na wodach nizinnych – 40 zł,

·    3 dni na wodach nizinnych – 90 zł,

·    7 dni na wodach nizinnych – 140 zł,

Składki wielodniowe nie muszą obejmować kolejnych dni, jednak dni te musza być ściśle określone. Przy składkach okresowych, okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód nie stosuje się ulg i zwolnień. W razie rezygnacji przez Członka Polskiego Związku Wędkarskiego z niepełnej składki na wody nizinne ustala się składkę uzupełniającą do składki niepełnej na wody górskie w kwocie 80 zł bez zastosowania ulg i zwolnień.

§ 4

Opłaty za wędkowanie dla niezrzeszonych wynoszą:

1.       Opłata roczna niepełna na wszystkie obwody rybackie Okręgu PZW Krosno wynosi 650 zł (wody górskie i nizinne),

2.       roczna niepełna 550 zł –  na wody nizinne,

3.       roczna niepełna na wody nizinne w razie rezygnacji z wędkowania metoda trollingową i ze środków pływających – 500 zł.

Opłaty dzienne:

1.     1 dzień na wodach górskich – opłata 90 zł

2.     3 dni na wodach górskich    – opłata 150 zł

3.     7 dni na wodach górskich    – opłata 250 zł

4.     1 dzień na wodach nizinnych  – opłata 70 zł

5.     3 dni na wodach nizinnych    – opłata 130 zł

6.     7 dni na wodach nizinnych     – opłata 200 zł

Cisza, spokój oraz fantastyczne widoki sprawiają, że każda chwila spędzona nad Jeziorem Solińskim jest niezapomniana.
Cisza, spokój oraz fantastyczne widoki sprawiają, że każda chwila spędzona nad Jeziorem Solińskim jest niezapomniana.

§ 5

II. Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz osoby niezrzeszone mogą uiszczać składki uzupełniające na łowiska poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła, do składki i opłaty Okręgu PZW Krosno niepełnej na ochronę i zagospodarowanie wód w następującej wysokości:

§ 6

W składkach rocznych uzupełniających stosuje się ulgi 50% dla zrzeszonej w PZW młodzieży szkolnej i studenckiej w wieku do 24 lat. Składki uzupełniające uiszczone na w/w zbiorniki pozostają w dyspozycji Zarządów Kół – gospodarzy łowisk, z przeznaczeniem na zagospodarowanie i ochronę tych łowisk. Na łowiskach obowiązują Regulaminy zatwierdzone przez ZO PZW Krosno.

§ 7

III. Składka niepełna na łowisko ochronne rzeki San Zwierzyń-Hoczewka wynosi:

· roczna              – 2000 zł, dla członków PZW,

· jednodniowa     –   100 zł, dla członków PZW,

· jednodniowa dla niezrzeszonych   –   150 zł.

· roczna dla niezrzeszonych  –   3500 zł.

Obowiązuje regulamin łowiska San.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. Zobowiązuje się biuro ZO do opublikowania uchwały na stronie internetowej okręgu i przesłania do ZG PZW.SKŁADKI ZA WĘDKOWANIE W OKRĘGU PZW KROSNO W 2022 roku

Uchwała Zarządu Okręgu PZW w Krośnie nr 1/10/2021 z dnia 19 października 2021 r. dotycząca ustalenia wysokości okręgowych składek na ochronę i zagospodarowanie wód w 2022 r.

Wędkowanie na Jeziorze Solińskim zawsze jest udane.
Wędkowanie na Jeziorze Solińskim zawsze jest udane.

Zgodnie z & 47 pkt.8 Statutu PZW  Zarząd Okręgu PZW w Krośnie uchwala wysokość składek na ochronę i zagospodarowanie wód w roku 2022

§ 1

Wszystkie wody ogólnodostępne na obwodach rybackich, łowiska poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła oraz łowisko ochronne San Zwierzyń – Hoczewka (nie stosuje się ulg i zwolnień, zasady połowu zgodnie z regulaminami na wszystkich łowiskach):

Członkowie PZW:

Składka roczna:

a.    – pełna na wszystkie wymienione wody      – 3610 zł,

Niezrzeszeni:

Opłata roczna:

a.    – pełna na wszystkie wymienione wody      – 6810 zł,

§ 2

Wody ogólnodostępne na wszystkich obwodach rybackich: nizinne, górskie, zbiorniki zaporowe (Solina, Myczkowce, Sieniawa) z wyłączeniem łowiska ochronnego San Zwierzyń – Hoczewka i łowisk poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła:

Członkowie PZW składka roczna:

a.    – niepełna na wszystkie wymienione wody – 240 zł,

b.  – niepełna  na wody nizinne, dla członków rezygnujących z wędkowania na wodach    górskich – 190 zł,

c.   – niepełna na wody nizinne, dla członków rezygnujących z wędkowania metodą trolingową i wędkowania z wykorzystaniem środków pływających – 170 zł

§ 3

Zasady stosowania ulg i zwolnień do składek niepełnych:

a.      członkowie PZW odznaczeni „złotą odznaką PZW z wieńcami” są zwolnieni ze składek na ochronę i zagospodarowanie wód na zasadzie wzajemności.

b.      członkowie PZW odznaczeni „srebrną lub złotą odznaką PZW”, a także członkowie Związku w wieku powyżej 65 lat mężczyźni, 60 lat kobiety oraz zrzeszona w PZW młodzież szkolna i studencka w wieku od 16 do 24 lat, są uprawnieni do 50% ulgi w składce na ochronę i zagospodarowanie wód. Członkowie uczestnicy są zwolnieni z wpisowego,

c.      składka roczna dla członka – uczestnika niepełna – 50 zł na wszystkie wymienione w &2 wody,

d.      opłaty egzaminacyjnej nie pobiera się,

f.       składki okresowe:

·    1 dzień na wodach górskich – 50 zł,

·    3 dni na wodach górskich – 120 zł

·    7 dni na wodach górskich – 180 zł

·    1 dzień na wodach nizinnych – 40 zł,

·    3 dni na wodach nizinnych – 90 zł,

·    7 dni na wodach nizinnych – 140 zł,

I takie wielkie okazy rybek się tutaj zdarzają.
I takie wielkie okazy rybek się tutaj zdarzają.

Składki wielodniowe nie muszą obejmować kolejnych dni, jednak dni te muszą być ściśle określone. Przy składkach okresowych, okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód nie stosuje się ulg i zwolnień. W razie rezygnacji przez Członka Polskiego Związku Wędkarskiego z niepełnej składki na wody nizinne ustala się składkę uzupełniającą do składki niepełnej na wody górskie w kwocie 70 zł bez zastosowania ulg i zwolnień.

§ 4

Opłaty za wędkowanie dla niezrzeszonych wynoszą:

Opłata roczna niepełna na wszystkie obwody rybackie Okręgu PZW Krosno wynosi 440 zł (wody górskie i nizinne), roczna niepełna 350 zł –  na wody nizinne, roczna niepełna na wody nizinne w razie rezygnacji z wędkowania metoda trolingową i ze środków pływających – 310 zł.

Opłaty dzienne:

1.     1 dzień na wodach górskich – opłata 90 zł

2.     3 dni na wodach górskich    – opłata 150 zł

3.     7 dni na wodach górskich    – opłata 250 zł

4.     1 dzień na wodach nizinnych  – opłata 70 zł

5.     3 dni na wodach nizinnych    – opłata 130 zł

6.     7 dni na wodach nizinnych     – opłata 200 zł

§ 5

II. Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz osoby niezrzeszone mogą uiszczać składki uzupełniające na łowiska poza obwodami rybackimi na których gospodarują koła, do składki i opłaty Okręgu PZW Krosno niepełnej na ochronę i zagospodarowanie wód w następującej wysokości:

Składka uzupełniająca roczna członków PZW:

·        na zbiorniki w Siepietnicy, Wróblowej i Ujazd – 150 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy I,       – 100 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy II:        – 100 zł,

·        na stawy Sanok Sosenki:      – 130 zł,

·        na zbiorniki w Rzepedzi:      – 150 zł,

·        na zbiornik w Jedliczu:    – 120 zł,

·        na zbiornik w Dukli:   – 130 zł,

·        na zbiornik w Haczowie:     – 80 zł,

·        na zbiorniki w Temeszowie:     – 130 zł,

·        na zbiorniki w Bartoszowie  – 250 zł/20 dni, 150 zł/10 dni,

·        na zbiornik Nozdrzec – Izdebki:    – 75 zł,

·        na zbiornik w Cisnej:     – 80 zł,

Ach te brązowe i zielone wzgórza nad Soliną.
Ach te brązowe i zielone wzgórza nad Soliną.

Opłata roczna dla niezrzeszonych:

·        na zbiorniki w Siepietnicy, Wróblowej i Ujazd    – 280 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy I:     – 190 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy II:   – 190 zł,

·        na stawy Sanok Sosenki:    – 190 zł,

·        na zbiorniki w Rzepedzi:   – 250 zł,

·        na zbiornik w Jedliczu:    – 190 zł,

·        na zbiornik w Dukli:    – 190 zł,

·        na zbiornik w Haczowie:     – 150 zł,

·        na zbiorniki w Temeszowie:     – 190 zł,

·        na zbiorniki w Bartoszowie  – 470 zł /20 dni, 280 zł/10 dni,

·        na zbiornik Nozdrzec – Izdebki:  – 140 zł,

·        na zbiornik w Cisnej:  – 150 zł.

Składka jednodniowa.

§ 6

Składka jednodniowa na poszczególne łowiska poza obwodami rybackimi dla członków PZW:

·        na zbiorniki w Siepietnicy, Wróblowej i Ujazd  – 30 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy I  – 20 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy II  – 20 zł,

·        na stawy Sanok Sosenki  – 20 zł,

·        na zbiorniki w Rzepedzi   – 30 zł,

·        na zbiornik w Jedliczu  – 16 zł,

·        na zbiorniki w Polance  – 16 zł,

·        na zbiornik w Dukli   – 20 zł,

·        na zbiornik w Haczowie  – 20 zł,

·        na zbiorniki w Temeszowie  – 25 zł,

·        na zbiornik Glinianka w Turaszówce  – 16 zł,

·        na zbiorniki w Bartoszowie  – 25 zł,

·        na zbiornik w Cisnej   – 20 zł.

Opłata jednodniowa.

§ 7

Opłata jednodniowa na poszczególne łowiska poza obwodami rybackimi dla niezrzeszonych i cudzoziemców:

·        na zbiorniki w Siepietnicy, Wróblowej i Ujazd  – 50 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy I  – 35 zł,

·        na zbiorniki w Hłomczy II  – 35 zł,

·        na stawy Sanok Sosenki  – 35 zł,

·        na zbiorniki w Rzepedzi   – 50 zł,

·        na zbiornik w Jedliczu  – 30 zł,

·        na zbiorniki w Polance  – 30 zł,

·        na zbiornik w Dukli   – 35 zł,

·        na zbiornik w Haczowie  – 40 zł,

·        na zbiorniki w Temeszowie  – 40 zł,

·        na zbiornik Glinianka w Turaszówce  – 30 zł,

·        na zbiorniki w Bartoszowie  – 40 zł,

·        na zbiornik w Cisnej   – 35 zł.

Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to wspaniała atrakcja.
Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to wspaniała atrakcja.

§ 8

W składkach rocznych uzupełniających stosuje się ulgi 50% dla zrzeszonej w PZW młodzieży szkolnej i studenckiej w wieku do 24 lat. Składki uzupełniające uiszczone na w/w zbiorniki pozostają w dyspozycji Zarządów Kół – gospodarzy łowisk, z przeznaczeniem na zagospodarowanie i ochronę tych łowisk. Na łowiskach obowiązują Regulaminy zatwierdzone przez ZO PZW Krosno.

§ 9

Wędkarze korzystający z porozumienia z okręgami Rzeszów i Przemyśl opłacają koszty wydania zezwolenia wysokości 5 zł.

§ 10

III. Składka niepełna na łowisko ochronne rzeki San Zwierzyń-Hoczewka wynosi:

· roczna              – 1900 zł, dla członków PZW,

· jednodniowa     –   100 zł, dla członków PZW,

· jednodniowa dla niezrzeszonych   –   150 zł.

· roczna dla niezrzeszonych  –   3500 zł.

Obowiązuje regulamin łowiska San.

§ 11

1.       Wniesienie składki rocznej niepełnej na łowiska obwodów rybackich upoważnia wędkarza do połowu:

a.       na wodach górskich wymienionych w Informatorze Wód Krainy Pstrąga i Lipienia w czasie 40 dni wędkowania dowolnie wybranych w ciągu roku kalendarzowego, za który składka została wniesiona,

b.       na wodach nizinnych.

2.       Za dzień wędkowania uważa się każdy dzień kalendarzowy, w którym wędkarz rozpoczął połów, wpisując uprzednio datę wędkowania do Rejestru Połowu.

3.       Wraz z potwierdzeniem wniesienia składki w legitymacji członkowskiej, wędkarz otrzyma
Zezwolenie na Połów wraz z rejestrami połowu
– na wody górskie –  z limitem 40 dni,
– na wody nizinne – bez limitu dni.

Zezwolenie wraz z rejestrami połowu jest drukiem ścisłego zarachowania.

Zezwolenie wraz z rejestrami połowu jest drukiem ścisłego zarachowania, a fakt jego
wydania zostanie  odnotowany przez wydającego zezwolenie w kartach/arkuszach rozliczeniowych
jak i w legitymacji członkowskiej przez wpisanie daty wydania i numeru zezwolenia,

4.      Po wykorzystaniu składki rocznej na wody górskie, limitowanej 40 dniami wędkowania wędkarz może wykupić  składkę okresową. Po wykorzystaniu wszystkich rubryk rejestr na wody nizinne wędkarz otrzyma rejestr uzupełniający który odnotowany zostanie  w legitymacji członkowskiej,

Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to także możliwość wsłuchania się w szum wody i odprężenia się w otoczeniu natury.
Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to także możliwość wsłuchania się w szum wody i odprężenia się w otoczeniu natury.

5.       Wymieniona w pkt. 1 liczba dni wędkowania dotyczy wyłącznie wędkowania w wodach „górskich” okręgu metodą spinningową i muchową z użyciem sztucznych przynęt i sztucznych much. Dzień wędkowania na inne metody i przynęty niż sztuczna przynęta i sztuczna mucha w wodach „górskich” gdzie takie inne metody i przynęty są dopuszczone – należy zarejestrować w odrębnym Rejestrze Połowu obejmującym wody nizinne.

6.       Rozliczenie wykorzystania limitu dni wędkowania prowadzi się przez trwałe (np. długopisem nieścieralnym) wpisanie daty w odpowiedniej rubryce Rejestru Połowu na wody górskie przed rozpoczęciem wędkowania w każdym dniu. Po wykorzystaniu przez wędkarza limitu 40 dni wędkowania lub po zakończeniu roku kalendarzowego uprawnienia do wędkowania wynikające z wniesienia składki wygasają, a Rejestr Połowu traci ważność i podlega zwrotowi.

7.       Po wpisaniu w Rejestrze Połowu daty wędkowania i/lub zabranej ryby nie wolno dokonywać zmian ani poprawek. Wszelkie błędy dokonane przy wypełnianiu Rejestru Połowu obciążają dokonującego wpisu. Poprawianie wpisów w Rejestrze Połowu spowoduje unieważnienie rubryki w którą wpis został dokonany. Poprawny wpis należy dokonać w rubryce niżej.

Utrata Rejestru Połowu przez wędkarza, niezależnie od przyczyny, powoduje wyczerpanie limitu dni wędkowania.

8.       Utrata Rejestru Połowu przez wędkarza, niezależnie od przyczyny, powoduje wyczerpanie limitu dni wędkowania w wodach „górskich” okręgu, związanego z wniesioną składką roczną.

9.       W przypadku ujawnienia braku aktualnego wpisu w rejestrze lub dokonania w nim niedozwolonych zmian lub poprawek sporządzona zostanie notatka służbowa celem wyciągnięcia konsekwencji regulaminowych.

10.     Składki roczne wymienione w pkt. I – Wody Ogólnodostępne mogą być wnoszone przez wędkarzy członków PZW nie będących członkami okręgu krośnieńskiego osobiście w kołach PZW okręgu krośnieńskiego i punktach przyjmowania składek. Możliwa jest również wpłata przekazem pocztowym lecz wówczas należy zaopatrzyć się osobiście w Zezwolenie na Połów oraz Rejestr Połowu w kołach PZW okręgu krośnieńskiego lub punktach przyjmowania składek.

11.     Składki okresowe na wędkowanie w Okręgu PZW Krosno dostępne są w wersji elektronicznej według następujących zasad. Zezwolenie uprawnia do amatorskiego połowu ryb na wszystkich wodach ogólnodostępnych obwodów rybackich Okręgu PZW Krosno, z wyjątkiem Łowiska Ochronnego „San-Zwierzyń-Hoczewka” oraz łowisk poza obwodami rybackimi, po wniesieniu składki okresowej na wody nizinne lub górskie. Można je wykupić na stronie internetowej Okręgu PZW Krosno.

Zezwolenie jest ważne z legitymacją członkowską PZW, kartą wędkarską.

Wędkarze powinni przestrzegać limitów połowu oraz zasad dotyczących wielkości ryb.
Wędkarze powinni przestrzegać limitów połowu oraz zasad dotyczących wielkości ryb.

Osoby niezrzeszone muszą posiadać zezwolenie, kartę wędkarską. Cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce muszą posiadać zezwolenie oraz paszport lub dowód tożsamości.

Pozostałe uregulowania zasad połowu ryb zawarte są w:

 • Ustawie Prawo Wodne,
 • Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW.
 • Ustawie o Rybactwie Śródlądowym,
 • Informatorze Wód Krainy Pstrąga i Lipienia PZW,
 • Rozporządzeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

źródło: Okręg PZW Krosno


Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to wspaniała atrakcja. Zachęcam wszystkich miłośników wędkowania do odwiedzenia Jeziora Solińskiego i spędzenia niezapomnianych chwil na łowieniu ryb w malowniczej okolicy Bieszczad. To doskonałe miejsce dla osób, które cenią sobie kontakt z przyrodą i chcą zrelaksować się w spokojnej i malowniczej okolicy.

Warto wybrać się na wędkowanie w Jeziorze Solińskim, ponieważ jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc dla miłośników tego hobby w Polsce. Jezioro Solińskie jest uznane za jedno z najpiękniejszych w Polsce, a jego krystalicznie czysta woda pełna jest różnorodnych gatunków ryb. Dzięki bogatym zasobom rybostanu można tu złowić zarówno małe okonie i pstrągi, jak i potężne szczupaki i sumy.

Dodatkowo, malownicze otoczenie jeziora oraz liczne atrakcje turystyczne w okolicy sprawiają, że wędkowanie nad Solinę to doskonała okazja do spędzenia miło czasu na łonie natury.

Wędkowanie w Jeziorze Solińskim to nie tylko okazja do złowienia wymarzonej ryby, ale także możliwość wsłuchania się w szum wody i odprężenia się w otoczeniu natury. Zapraszam do odwiedzenia tego magicznego miejsca i przeżycia niezapomnianych chwil na łonie przyrody.

Inne atrakcje w Bieszczadach i po sąsiedzku.

Dobry nocleg w Bieszczadach? – zapraszam

Cześć jestem Ewa – zapraszam do moich domków.😀 Moi Goście cyklicznie do nas wracają przywożąc ze sobą kolejnych znajomych i rodzinę.

Nasze domki 🐈‍⬛ to więcej niż miejsce noclegowe – to gwarancja niezapomnianych wspomnień i relaksu w sercu Bieszczad.

Wybierając nasze domki 🐈‍⬛ nad Soliną, macie szansę na pełen relaks, przygodę oraz odnowienie zarówno ciała, jak i umysłu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. 

Może i Ty dołączysz do grona stałych bywalców?